Ismajli lavdëron këshillin e fshatit Malishevë, i cili po kujdeset për nevojat e komunitetit

Gjilan – Qëllimi kryesor i bashkëpunimit të tyre është organizimi dhe veprimi në të mirë të banorëve të Malishevës, mbajtjen e pastërtisë së fshatit, organizimin e tubimeve të ndryshme me bashkatdhetarë, kontributet e ndryshme në mënyrë vullnetare, mbrojtjen dhe përfaqësimin e interesave të çdo banori, etj ka shkruar Arbër Ismajli.

Postimi i plotë i Arbër Ismajlit

Kënaqësi dhe nder i veçantë të takojë Këshillin e fshatit Malishevë, në krye me Kryetarin, Latif Maliqi, si dhe, Kryetarin e Shoqatës “Malisheva e Gjilanit”, z. Astrit Shabani.

Maliqi dhe Shabani, po bëjnë një punë të shkëlqyeshme organizative dhe bashkëpunuese, në vendosjen e një standardi për të mirën publike dhe përmirësimin e mirëqenies së banorëve të Malishevës.

Qëllimi kryesor i bashkëpunimit të tyre është organizimi dhe veprimi në të mirë të banorëve të Malishevës, mbajtjen e pastërtisë së fshatit, organizimin e tubimeve të ndryshme me bashkatdhetarë, kontributet e ndryshme në mënyrë vullnetare, mbrojtjen dhe përfaqësimin e interesave të çdo banori, etj.

Puna e shkëlqyeshme e tyre, është vlerë për qytetarët e Malishevës, pasi që, përpara vetës kanë një bashkësi organizative, e cila përfaqëson denjësisht, të arriturat e mira të Malishevës, e mbi të gjitha, kanë njerëzit e duhur të cilët bëjnë përfaqësimin e interesave të banorëve në relacionin ndërmjet këshillit dhe komunës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).