Ismajli kërkohet nga klubet italiane

Forma e mirë që ka treguar me Hajdukun e Splitit por edhe me kombëtaren shqiptare të futbollit ka bërë që për Ardian Ismajlin të interesohen dy klube shumë të njohura të Serie A.

Duke iu referuar lajmeve që raportojnë mediat kroate për mbrojtësin kuqezi kanë shfaqur interes Atalanta dhe Bologna.

Hajduku kërkon të përfitojë sa më shumë nga kartoni i Ismajlit dhe për ta lënë të lirë synon të arkëtojë minimalisht 1 milionë euro.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).