Ismajli: Është trishtuese dhe jokredibile, që kjo situatë, shpërfaqë mjerimin e asaj që po mundohemi ta parandalojmë

Gjilan – Arbër Ismajli nënkryetar i komunës së Gjilanit është tmerruar nga një foto pas orës 16.00 në qendër të Gjilanit. Cili është qëllimi i kufizimit të lirisë së lëvizjes për qytetarët, nga ana e institucioneve qendrore, kur, nga ora 16:00h vazhdohet me bllokim të qytetit, nga lëvizja e pakontrolluar e qytetarëve ka shkruar Arbër Ismajli.

Postimi i plotë i Arbër Ismajlit

Miq
Cili është qëllimi i kufizimit të lirisë së lëvizjes për qytetarët, nga ana e institucioneve qendrore, kur, nga ora 16:00h vazhdohet me bllokim të qytetit, nga lëvizja e pakontrolluar e qytetarëve.

Kjo natyrë e kufizimit, nuk posedon kritere e rregulla, të parandalimit të kësaj pandemie. Është trishtuese dhe jokredibile, që kjo situatë, shpërfaqë mjerimin e asaj që po mundohemi ta parandalojmë.

I lutemi institucioneve qendrore, angazhohuni në vendime të mëdha, në interes të parandalimit të kësaj situate, para se të bëhet vonë për të gjithë ne!/rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).