Fundamenti

Ish-ministri i Financave: Veç degradim, përparim në ekonomi nuk ka me Qeverinë Kurti

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Ish-ministri i Financave, Haki Shatri në një prononcim për Front Online ka deklaruar se përparim në ekonomi me pushtetit aktual nuk do të ketë.

Sipas tij, veç degradim ka pësuar ekonomia.Shatri thotë se deklaratat e Qeverisë aktuale për rritje ekonomike janë fushatë parazgjedhore.

Uji Dea

“Veç degradim se përparim nuk ka në ekonomi sa të udhëheq Qeveria Kurti. Jemi në një vit zgjedhor dhe kanë filluar fushatën ju duhet të gënjen se s’kanë bërë asgjë e duhet t’i bindin qytetarët që kanë bërë punë”, thotë Shatri.