Ish gruaja e “përzë” nga Tirana

Ish bashkëportët, Pirro Çako dhe Inva Mula kanë publikuar albumet e tyre në të njëjtën ditë, pikërisht në këtë 100 vjetor Pavarësie për Shqipërinë.

Të dyja albumet janë publikuar nga “Supersonic”, që do të thotë se dy ish-bashkëshortët kanë qenë në dijeni të albumit më të ri të secilit.

Ndërkaq, Pirro ka preferuar që të mos qëndrojë në Tiranë natën e koncertit madhështor “Rrugëtimi i kombit” të Inva Mulës në Tirane, ku kënduan emra të mëdhenj të muzikës lirike shqiptare.

E veshur me ngjyrat kombëtare e motive popullore, sopranoja e madhe erdhi shumë natyrshëm për publikun e zgjedhur edhe në pozicionin e prezantueses. Në sallën e koncertit ishin të pranishëm edhe krerët më të lartë të shtetit shqiptar ndërkaq, Pirro nuk kishte dashur që të jetë prezent në këtë mbrëmje duke preferuar të largohet nga Tirana./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS