Ish futbollisti i njohur Premton Muja emërohet trajner i Juniorëve të SC Gjilanit

Ish-futbollisti Gjilanas, Premton Muja, i cili gjatë karrierës së tij futbollistike ka djersitur fanellat e skuadrës së Gjilanit, Elbasanit, KEK-ut, Drenica, Fushë Kosovës, Besës, Kikës, Vllaznis e Hlluqin të Qekisë, nga stafi i Gjilanit është emëruar trajneri Juniorëve të SC Gjilanit.

Muja më herët ishte pajisur me Licencën B të UEFA -së.

Premton Muja apo siç e kanë thirrur tifozët “Arusha”, ka falënderuar stafin e Gjilanit për besimin e dhënë.
“Nga ky stinor i ri do të jem pjesë e Juniorëve të SC Gjilanit, do të mundohem besimin e dhënë nga presidenti Florim Zuka, gjithashtu drejtorët e klubit Sallah Sherifi, Naser Ajeti e Sevdai Robelli dhe përgjegjësin për Juniorë Kenan Ahmetin. Unë do të jap më të mirën për klubin e SC Gjilani, do të jet një përgjegjësi dhe një sfidë edhe më e madhe për mua dhe që nga sot kemi filluar stërvitjet, ndërsa në ditët në vijim do të bëjmë seleksionimi e futbollistëve”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).