Ish-ambasadori i Shqipërisë i reagon Mustafës, e quan patericë të Thaçit

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka reaguar ndaj një postimi të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit nuk e mirëpriti një anketë të UNDP-së lidhur me besimin e qytetarëve të institucione ku Qeveria dhe Kuvendi u radhitën lartë.

Ish-ambasadori Lauka në një postim në Facebook, e ka quajtur Mustafën patericë e moqme e Hashim Thaçit.

“Pёrfundimi qё duhet tё nxjerrin Thaҫi dhe Mustafa nga kjo anketё, mendoj se duhet tё jetё ky: pёrderisa qeveria Kurti vlerёsohet kaq lart dhe ata aq poshtё, “shkeljet” e kushtetutёs nga ana e Albin Kurtit nuk janё asgjё para zullumit 20 vjeҫar qё kasta e vjetёr pushtetore ka bёrё ndaj Kosovёs dhe popullit tё saj”, ka shkruar Lauka.

Postimi i plotë:

Anketa e UNDP-sё dhe zullumi i pushtetkrimburve

Kasta e pushtetkrimburve ka vёnё nё pikёpyetje njё anketё tё UNDP-sё (programi i OKB-sё pёr zhvillim), tё bёrё publike dje, nё tё cilёn theksohet se pёlqimi i qytetarёve tё Kosovёs pёr punёn e qeverisё ka shёnuar rritje tё dukshme, nё krahasim me vitet e mёparshme. Ndёrkohё qё Albin Kurti ndodhet nё majё tё renditjes, Thaҫi ka pёrfunduar nё fund tё listёs.Nё njё postim tё tij, Isa Mustafa, paterica e moҫme e Thaҫit, e pyet veten, “si mundet qё njё qeveri e cila ka shkelur kushtetutёn dy herё, te ketё njё pёrkrahje tё tillё?” Pёrfundimi qё duhet tё nxjerrin Thaҫi dhe Mustafa nga kjo anketё, mendoj se duhet tё jetё ky: pёrderisa qeveria Kurti vlerёsohet kaq lart dhe ata aq poshtё, “shkeljet” e kushtetutёs nga ana e Albin Kurtit nuk janё asgjё para zullumit 20 vjeҫar qё kasta e vjetёr pushtetore ka bёrё ndaj Kosovёs dhe popullit tё saj. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).