Isak Shema fitues i Orës së Madhe Letrare, “Flakadani i Karadakut”

Viti – Në kuadër të Manifestimi tradicional mbarëkombëtar kulturor e sportiv “Flakadani i Karadakut 2019”, në Viti është mbajtur Ora e madhe letrare, në të cilën morën pjesë krijues, poetë e shkrimtar nga hapësirat mbarë shqiptare. Në këtë aktivitet që ka pasur karakter garues, vendin e parë e zuri Isak Shema me poezinë “Relikt“. Kurse vendin e dytë e morri Odise Plaku e Vjollca Dibra është shpërblyer me vendin e tretë.

Në fillim të këtij aktiviteti në emër të Komunës së Vitisë, një fjalë rasti e ka mbajtur zv. kryetari i kësaj komune, Hasan Aliu. Gjatë këtij viti komisioni vlerësues ka qenë në këtë përbërje: Agim Vinca, Zymrije Salihu dhe Ismajl Baftjari.

Ndërkaq mirënjohjet për pjesëmarrësit dhe çmimet janë ndarë nga Drejtori i DKRS-së, Milot Lala, Ramush Azemi, babai i dëshmorit “Nijazi Azemi“ Komandat Mjekra si dhe Qahil Sinani nga Komuna e Vitisë./rajonipres

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).