Isa Mustafa tregon pse i largoi vijat e kuqe me PDK’në

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në emisionin “Debat” të RTK-së ka folur për heqjen e vijave të kuqe për subjektet tjera në mënyrë që të bashkëqeverisin.

“Vijat e kuqe duhet të hiqen duke pas parasysh se asnjë subjekt politik nuk arrin votat e mjaftueshme për të qeverisur vet. Ne e dimë që secili subjekt e ka një përkrahje dhe ne duhet ta respektojmë atë mendim. Ka pasur shumë komente dhe interpretime se LDK-ja i hoqi vijat e kuqe me PDK-në, unë nuk e ka përmendur asnjë subjekt politik, por këto vija duhet të hiqen. Ato vija hiqen në organet e partisë, mirëpo tani në rrethanat që po sillën ne duhet të jemi të hapur për çdo subjekt politik qoftë tani qoftë kur mbahen zgjedhjet”, ka thënë Mustafa.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).