Isa Mustafa rezulton pozitiv me COVID-19

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka njoftuar se është infektuar me COVID-19.

Një njoftim të tillë kreu i LDK-së e ka dhënë përmes profilit të tij zyrtar në Facebook. Ai ka thënë se sot pasi ka përfunduar analizat ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Derisa ka treguar se ndien vetëm plogështi dhe jo ndonjë simptomë tjetër.

Mustafa ka treguar se anëtarët e tjerë të familjes nuk janë prekur nga virusi, derisa thotë se ditët në vijim do të jetë i izoluar.

“Të nderuar miq

Sot, pas analizave te kryera, kam rezultuar pozitiv me Covid-19.Përveç një plogështie, nuk vërej ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. Anëtarët e tjerë të familjes nuk janë të prekur.
Ditet në vijim to të jem i izoluar.
Apeloj te të gjithë për kujdes maksimal! IM”, ka shkruar Mustafa.

Deri tani edhe disa deputetë të LDK-së kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, derisa nuk dihet nëse kreu i LDK-së është infektuar si rezultat i kontaktit me ndonjërin prej tyre.

Kujtojmë se shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi, ditë më parë ka njoftuar se ishte infektuar me COVID-19. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).