Isa kundër koordinatorit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar sot se Kosova nuk ka nevojë të ketë një koordinator për bisedimet me Serbinë, sepse sipas tij Kuvendi e ka autorizuar Qeverinë që të bëjë negociatat, raporton RTK, transmeton Indeskonline.

“Dialogu zhvillohet në nivel kryeministrash dhe nuk ka nevojë për koordinator”, tha Mustafa gjatë homazhit që bëri tek varri i veprimtarit Xhemajl Mustafa në fshatin Gllamnik të Podujevës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS