Eko Higjiena

Ironizon “Vatra”: Fluturon, fluturon kryetari e komuna

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Gjilan – Në tabelat financiare të cilat janë shfaqur në publik për shpenzimet e komunës së Gjilanit shihet se komuna e Gjilanit ka shpenzuar mbi 11 mijë euro për bileta të fluturime. Ne shohim te shpenzimet udhëtime zyrtare, por ne s’kemi parë shumë vizita të zyrtarëve komunal jashtë vendit të cilat kanë mundur të shfaqen në media si vizita zyrtare thuhet në reagimin e Lëvizjes “Vatra”.

“Në këto njëzet e pesë mijë euro bie që janë shpenzuar shumë bileta udhëtimi.

Mobi Casa

Ne pyesim publikisht tani komunën dhe zyrtarët tjerë, të cilët kanë shpenzuar para publike për këto bileta, se a kanë sjellje ndonjë investim në Gjilan? Dhe cilat janë ato vizita zyrtare” thuhet në reagimin e “Vatra”./rajonipress/