Inter-Napoli, Rrahmani rikthehet nga lëndimi si titullar

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të javës së 16-të në Serie A mes Interit dhe Napolit.

Aktualisht, Napoli prin në renditjen tabelare me 41 pikë në vendin e parë, kurse Interi gjendet në pozitën e katërt me 30 pikë.

Nga minuta e parë në këtë takim do të luajë edhe qendërmbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani.

Rrahmani është rikthyer nga lëndimi i rëndë që e mbajti jashtë fushave për një kohë të gjatë dhe do të startojë në qendër të mbrojtjes napolitane.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS