Inspektorati Komunal gjobit dy operatorë ekonomik, shkak mungesa e lejes për operim

Kamenicë – Inspektorati Komunal ka inspektuar disa operator ekonomik në Kamenicë me ç’rast ka shqiptuar gjoba për dy operatorë ekonomik që merren me transportin e udhëtarëve.

Këto gjoba janë shqiptuar për shkak të mos pajisjes me leje për operim brenda Kamenicës, dhe që është në kundërshtim me nenin 5, paragrafi 5.2 i rregullores komunale.

Vlera e gjobave ishte 200 euro për secilin operatorë.
Inspektorati Komunal do të vazhdojë inspektimin edhe në ditët në vazhdim./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).