Inkurajohen punët që promovojnë paqen dhe tolerancën ndërfetare

Gjilan – Përgjegjësi për të drejtat e njeriut në Ambasadën Amerikane Oliver Mains dhe drejtori regjional i OSBE James Lyon, vizituan Këshillin e Bashkësisë Islame në Gjilan.

Kryetari i KBI në Gjilan Naim Aliu, priti përgjegjësin e të drejtave të njeriu në Ambasadën Amerikane z. Oliver Mains si dhe drejtorin regjional të OSBE James Lyon.

Kryetari Aliu i dëshiroj mirëseardhje dhe i njoftoi mysafirët për punën dhe aktivitetet e përditshme të Këshillit të Bashkësisë Islame në Gjilan, e në theks të veçantë për punën e mirë që po bënë bashkësia Islame në kultivimi e tolerancës ndërfetare në Komunën e Gjilanit.

z. Oliver Mains dhe z. James Lyon falënderuan kryetarin e KBI së për pritjen dhe inkurajuan atë për vazhdimin e punëve të mira e në veçanti punët të cilat promovojnë paqen dhe tolerancën ndërfetare, veti me të cilat kosovarët janë të njohur në regjion thuhet në njoftimin e sekretarit Agim Hyseni./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).