Ilir Zeneli për dy raunde e plandos boksierin serb Antonio Zovak

Boksieri me origjinë nga Gjilani i cili jeton e vepron në Gjermani, sot në Gelsenkichen të Gjermanisë nuk ju ku dashur më tepër se dy raunde për ta quar në “botën e ëndrrave” boksierin nga Serbia, Antonio Zovak.

Ky meqë i paraparë në gjashtë raunde, për boksierin Zeneli i cili në raundin e parë ishte dukshëm më i mirë, ndërsa në raundin e dytë pas një seri goditjesh e plandos për dysheme boksierin Serb, Zovak.

Boksieri Zeneli menjëherë pas meqit ka deklaruar.
“Jam shumë i lumtur me këtë fitore, i falënderohem trajnerit tim dhe stafit tim, poashtu një falënderim të veçantë kanë të gjithë adhuruesit e mi, kundërshtari ishte një boksier shumë i fort por isha i përgatitur maksimalisht për këtë meqë, dhe ja dola fitimtar duke i hapur perspektivat e mija në të ardhmen”. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).