Ilaçi vendor që shëron problemet me pagjumësinë

Keni probleme me pagjumësinë, ju mundojnë shumë mendime të shkaktuara si pasojë e brengave të përditshme dhe stresi? Provoni këtë ilaç të vjetër që vjen nga Azia dhe do të reagojë më i mirë se cilado tabletë tjetër. Kombinoni kripën dhe sheqerin, e cila vepron si një tabletë qetësimi.

PËRBËRËSIT

1 lugë kripë të imët deti; – 5 lugë sheqer.

PËRGATITJA DHE MËNYRA E PËRDORIMIT

1. Përbërësit i përzieni dhe i vendosni në një enë me kapak. 2. Gjatë përzierjes, mbani mend se masa gjithmonë duhet të jetë 1:5; 3. Para se të shkoni në shtrat, kur të jeni shtrirë, merrni ¼ e lugës nga përzierja dhe e vendosni nën gjuhë; 4. Përzierja shumë shpejtë do të tretet, e lini për një kohë të shkurtë në gojë dhe shpëlani gojën me ujë dhe e përpini. 5. Përsëriteni këtë për çdo natë, ose çdo të dytën natë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).