Ilaçi që garanton uljen e sheqerit në gjak

A e keni ditur se ilaçi i fituar nga selino dhe limoni mund të ndikojë në normalizimin e nivelit të sheqerit në gjak Përbërësit: 300 gramë rrënjë të selinos dhe 6 limonë: Rrënjën e pastruar të selinos e copëtoni dhe e vendosni në një enë.

Shtoni lëngun e freskët të shtrydhur nga limonët. Mbuloni mirë enën dhe e vendosni në një enë tjetër më të madhe, me ujë. Ta vloni derisa uji në enën e madhe të vlojë shumë. Më pas e ulni zjarrin dhe e lini në zjarr të lehtë për 2 orë. E lini të ftohet më pas dhe e vendosni në kavanoz. Ta pini nga një lugë, çdo ditë në lukth të zbrazët.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).