Ilaçi popullor që vret bakteret dhe viruset, përmirëson qarkullimin

Vetitë shëruese të këtij ilaçit vijnë pikërisht nga mjalti dhe propolisi, prej të cilëve përgatitet një liker shërues.

Përbërësit:

0,5 kg mjaltë, 0,8 litra raki vendore, 0,1 litra ujë të vluar, 0,1 litër verë të bardhë, 1 limon. Koriandër.

Përgatitja: Mjaltin e vendosni në enë dhe duke e përzier e ngrohni.

Mund t’i shtoni pak raki vendore, ujin e valuar, verën e bardhë dhe lëvoren e limonit e në fund shtoni edhe koriandrin. Pas dy muajsh e filtroni dhe e procedoni në shishe.

Sa më shumë të qëndrojë, aq më mirë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS