Ilaçi natyral kundër reumës

Dhimbjet e shkaktuara nga reuma mund të mos jenë aspak të këndshme dhe ju vështirësojnë në aktivitete e përditshme. Këto simptoma mund t’i zbutni me kombinimin e vajit të ullirit gjetheve të arrës Përbërësit: 1 litër vaj ulliri i parafinuar 10 lugë gjethe të imtësuarat arrës.

Përgatitja

Përzini litrën e vajit të ullirit të parafinuar dhe dhjetë lugë të gjetheve të imtësuara të arrës. E mbani në vend të ngrohtë për një muaj, krahas përzierjes së përditshme. Me vajin e fituar bëni masazh vendet ku ndjeni dhimbjet.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).