Ikonike në modë dhe stil – Rita Ora bëri katër ndërrime të veshjesh të mrekullueshme vetëm brenda një dite në New York

Rita Ora e përballoi motin e ftohtë të New Yorkut, ndërsa kishte veshur katër veshje të ndryshme, duke përfshirë dy bluza, pavarësisht motit gati 40 gradë.

Interpretuesja e hitit “Body On Me”, 32 vjeçe, pati disa paraqitja shumë në modë mes një dite të ngjeshur në New York City të hënën, duke përfshirë një paraqitje ku kishte veshur një bluzë të prerë të shoqëruar me xhinse të gjera teksa ajo vizitoi Qendrën Tregtare ‘One World’.

Rita, e cila kohët e fundit konfirmoi se i kishte thënë ‘pranoj’ regjisorit Taika Waititi, shfaqi veshje të tjera tërheqëse teksa zgjodhi rehati me stil në temperaturat e ftohta në Big Apple, shkruan DailyMail.

Këngëtarja shqiptaro-britanike u pa në klubin e natës “Heaven” të shtunën në Londër dhe kishte veshur një fustan me material latex shumë të tejdukshëm, ngjyrë rozë për të performuar këngën e saj më të fundit, “You Only Love Me”, në skenë për herë të parë që nga publikimi i saj të premten.

Artistja e talentuar u pa fillimisht e veshur me një palë xhinse të gjera me bel të ulët, të cilat mezi zbulonin takat e zeza. Një rrip i zi me një zbukurim të shndritshëm në formë ylli në argjend në pjesën e përparme iu shtua pamjet për të siguruar xhinset.

Ajo i kombinoi fundet e lirshme me një pjesë të sipërme të tejdukshme dhe të prerë të zezë që vinte në pah mesin e saj të tonifikuar. Rita veshi një xhaketë me mëngë të gjata për ta ndihmuar të qëndronte ngrohtë në motin e ftohtë.

Për një ngjyrë më shumë, këngëtarja e hitit “Let You Love Me” shtoi një shall të verdhë dhe të zezë që ishte mbështjellë lirshëm rreth qafës së saj.

Për aksesorë, bukuroshja kishte vënë një gjerdan të madh, me zinxhirë argjendi, me një varëse me majë së bashku me gjerdanë të tjerë më të vegjël argjendi.

Flokët e saj kaçurrela u ndanë në mes dhe pa mundim rrodhën poshtë shpatullave të saj. Rita kishte vënë një palë syze të mëdha, të zeza për një paraqitje të fundit në pamjen e saj të parë të ditës, ndërsa po largohej nga Qendra Botërore Tregtare.

Ndërsa ecte jashtë mes turmës, Rita tregoi një palë vathë argjendi me rrathë, të cilët fshiheshin pjesërisht nga flokët e saj voluminoze.

Paraqitja e saj pranë Qendrës Botërore Tregtare, e cila ndodhet në Manhatanin e poshtëm, ishte vetëm e para nga të shumtat pasi ajo filtroi një orar të ngjeshur për të nisur të hënën e saj.

Ajo dukej se ishte në gjendje të mirë shpirtërore dhe u pa duke buzëqeshur teksa hynte në ndërtesë.

Megjithatë, pasi u largua nga Qendra Tregtare, interpretuesja e shumë hiteve kishte zgjedhur një veshje tjetër, e tëra në materialin xhins, ndërsa u nis për në destinacionin e saj të ardhshëm.

Rita veshi një palë xhinse blu me ngjyrë më të çelur së bashku me një këmishë xhins me mëngë që i binin pranë kyçeve të dorës.

Ajo shtoi një shall shumëngjyrësh me vija, i cili ishte mbështjellë me stil rreth qafës së saj dhe gjithashtu rreth majës së kokës që mbulonte pjesërisht flokët e saj të gjatë dhe kaçurrela.

Rita mbante në dorën e majtë një çantë të madhe të zezë, të turbullt ndërsa po ecte drejt një automjeti në pritje.

Aktorja e “Fifty Shades Of Grey” vendosi një palë syze të zeza për të ofruar një avantazh paksa të ndryshëm në pamjen e saj të dytë të ditës.

Bukuroshja ka promovuar këngën e saj më të re, “You Only Love Me”, klipin e së cilës e publikoi të premten. Kënga tërheqëse është pjesë e albumit të saj të ardhshëm, me një datë të publikimit që mbetet ende për t’u njoftuar për fansat e saj. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS