Igli Tare kontaktohet nga United e PSG, mund të bëj pazar të madh

Igli Tare është kontaktuar nga PSG e Manchester United për blerjen e Milinkovic-Savic. Raportohet se dy skuadrat e mëdha evropiane kanë bërë oferta për mesfushorin e Lazios.

Drejtori shqiptar i skuadrës italiane nuk do të pranojë oferta nën 90 milionë euro.

Por, PSG e Man Utd janë të gatshme të ofrojnë nga 60 deri në 70 milionë euro për mesfushorin serb.

Çmimi i lojtarit është vlerësuar 100 milionë euro, por që pandemia ka ndikuar që të ulet çmimi i tij dhe të gjithë futbollistëve të tjerë në treg./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).