Igli Tare e do Vedat Muriqin, por oferta e Lazios konsiderohet e ulët

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka tërhequr vëmendjen e drejtorit sportiv të Laizos, Igli Tare.

Shtatë gola në njëmbëdhjetë ndeshje në Superligën turke dhe emri i tij ka përfunduar në listat e shumë klubeve të njohura,

Calciomercato.com, raporton se për Vedat Muriqin ka interesim nga Lazio.

Në fillim të sezonit, sulmuesi i Kosovës, po e shijon aventurën me Fenerbahcen, duke shënuar gola dhe duke dhënë shfaqje të mira.

Shumë klube kanë trokitur në derën e klubit turk muajt e fundit, përfshirë edhe Tottenham e Atletico Madrid.

Ekipi turk nuk ka nevojë të fitojë para dhe vështirë se do të privohet nga sulmuesi i tij në janar.

Por Lazio do të donte ta digjte konkurrencën, duke ofruar 8 milionë euro, apo dyfishi i asaj që ishte paguar nga Fenerbahce.

Klubi i tij në media kishte thënë se çmimi i lojtarit fillon nga 20 milionë euro. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).