Igli Tare dëshiron që të bëhet selektor i Shqipërisë

Igli Tare nuk ka hequr dorë nga dëshira e kamotshme e tij. Ish futbollisti i famshëm shqiptar shpreson që në një të ardhme të emërohet përzgjedhës i Kombëtares së Shqipërisë, për të cilën luante në kohën kur ishte pjesë e futbollit aktiv, shkruan Gazeta Express.

Tare qe disa vjet punon në Serie A të Italisë, ku po ashtu luante dikur si futbollist. Por, viteve të fundit është drejtor në Lazio, ku punën vazhdimisht e kryen me shumë sukses.

Përkundër angazhimeve në Lazio, Tare me mendje gjithnjë është në Shqipëri.

Ai ka thënë se aktualisht është shumë i ngarkuar me punë te Lazio sepse futbolli italian gjendet në mes të afatit kalimtar të janarit.

Por, e ka përsëritur dëshirën e tij që në një të ardhme ta marrë drejtimin e Kombëtares Shqiptare.

“Sa i përket dëshirës time, unë e kam thënë që një ditë dua ta drejtoj Shqipërinë. Nuk e di se sa do të realizohet, por kjo është si dëshirë. Gjithsesi këtu po flasim për të ardhmen, pasi për momentin jam shumë i lumtur te puna ku jam”, ka thënë Tare.

Ish sulmuesi i njohur qe disa vjet vlerësohet si njëri prej menaxherëve më të suksesshëm në Serie A të Italisë si drejtor sportiv./GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).