Mobi Casa

Ida Kulis hyn në Top 10-shen e finalisteve më të bukura në Gjermani

/ 2 minuta lexim
Uji Dea

Sharmi dhe delikatesa që zotëron Ida Kulis e bëjnë të shquhet nga modelet e tjera, duke ngjitur në listën e top 10-të modeleve më performancën më të bukur, shkruan albinfo.at.

Ajo po konkurron në “Germany’s Next Top Model”, ku organizatore është Heidi Klum, një emër i shquar në fushën e modës.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe gërsheta

Ida tregoi gjithë rrugëtimin e saj nga ëndrra e realizuar e nënës së saj për t’u bërë modele, komunikimi dhe lirshmëria që ka, deri te eksperienca e bukur që po përjeton.

Fundamenti

“Unë i kam prindërit të dy nga Tropoja, por mbiemrin që kam zgjedhur e kam artistik. Jam shqiptare 100%, por Ida Kulis dëgjohet pak më lehtë, sepse jemi edhe në Gjermani dhe e mbajnë mend më mirë.

Mund të jetë një imazh i 2 persona

Vlen të theksohet se të gjitha xhirimet po mbahen në Los Angelos.

Në konkurim kanë qenë 29 vajza, me konkurencë të lartë për garën në vazhdim. Ida shprehet se “nuk kam ditur si funksionon kjo punë me Heidi Klum. Por, jam ndier shumë mirë, kam mësuar si të sillem me kamerat, sepse kemi pasur edhe shumë intervista me të famshëm, si në anglisht, dhe nël gjermanisht”, rrëfeu ajo. https://rp-online.de/info/consent-remake/

https://www.albinfo.ch/ida-kulis-hyne-ne-top-10-te-finalistet-me-te-bukura-ne-gjermani/