Ibraimi kërcënon Kombëtaren shqiptare

Besart Ibraimi, sulmuesi shqiptar i Maqedonisë, është i vetëdijshëm se nuk do ta kenë aspak lehtë ndaj Kombëtares shqiptare me 5 shtator. Por, ai kërkon nga maqedonasit që të marrin pikë në Shkodër.

Sulmuesi shqiptar i Maqedonisë, Besart Ibrahimi, e shikon shumë të vështirë ndeshjen ndaj Shqipërisë, e cila do të luhet më 5 shtator në kuadër të eliminatoreve për ‘Rusia 2018’, në stadiumin “Loro Boriçi”.

“Ky është një fillim i ri, me energji dhe sfida të reja. Ne duhet të respektojmë taktikën e trajnerit për të arritur një rezultat pozitiv. Unë shpresoj se do të kemi sukses, edhe pse e dimë që ndaj Shqipërisë do të jetë një takim shumë i fortë”, ka deklaruar ai.

“Shpresoj që do të ndihmoj ekipin në këto kualifikime për rezultate të mira. Atmosfera është pozitive dhe uroj që të marrim pikë ndaj Shqipërisë”, deklaroi sulmuesi i Shkëndijës nga Tetova.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).