I pastrojnë vullnetarisht rrugët kryesore të fshatit

Gjilan – Këshilli i fshatit Dobërçan ka marrë një aksion për të pastruar rrugët kryesore të fshatit. Ky fshat që nga viti 1990 organizon aksione të tilla vullnetare, por edhe humane.

Nexhat Ibishi, Agron Murseli, por edhe shumë vullnetar të tjerë të dielën edhe pse ditë pushimi, dolën në aksion për ta pastruar fshatin e tyre.

Ata në mënyrë vullnetare kanë pastruar rrugët kryesore në fshat. “Në fshatin tonë prej viteve 90-ta kanë qenë vullnetarët që kanë bërë organizime si humane apo të pastrimit. Edhe këtij aksioni ju bashkëngjitën disa vullnetar që me seriozitetin e tyre arritën që t`i pastrojnë disa pjesë të fshatit, me shpresës se do ta ruajmë ambientin aty ku po jetojmë, këshilli i fshatit me vetë financim dhe vetë organizim ia dolën si është mas miri” tha Agron Murseli./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).