I pandalshmi Besart Berisha, shënon dy herë sot

Sulmuesi shqiptar shënoi golin e parë dhe të tretë për ekipin e tij, në fitoren që mori me rezultatin 3:0

Besart Berisha po kalon një formë të shkëlqyer në Australi, teksa këtë herë ka shënuar dopietë me skuadrën ku ai aktivizohet Western United.

Sulmuesi shqiptar shënoi golin e parë dhe të tretë për ekipin e tij, në fitoren që mori me rezultatin 3:0 ndaj Central Coest Marina.

Ai me një goditje me kokë pas një krosimi të Diamantit ka hapur serinë e golave që në minutën e gjashtë, ndërkohë që rrjetën e dytë personale e shënoi në minutën e 21-të.

Në 12 ndeshje të zhvilluar deri më tani, Berisha ka gjetur rrugën e rrjetës 6 herë, shifra të kënaqshme këto për sulmuesin shqiptar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).