I padëgjueshmi

Blerim Xhemaili nuk po tregohet fort i dëgjueshëm në Galatasaray. Madje, futbollisti shqiptar nuk i përmbush as kërkesat e këshillat e trajnerit të tij, Hamza Hamzaoglu.

Kjo ka bërë që shefi i shtabit teknik të Galatasarayt ta kritikojë mesfushorin e përfaqësueses zvicerane, i cili nuk dëgjoi as në paraqitjen e tij të fundit, që erdhi pas 80 ditëve. “Nuk mund të luadh dhe të mos dëgjosh. Ai po e bënë këtë. Është i padëgjueshëm”, ka deklaruar trajneri turk, i cili i pakënaqur është edhe me Goran Pandevin, i cili bashkë me shqiptarin kishin kaluar në Galatasaray prej Napolit.

“Nuk kemi arritur ende t’i nxjerrim ato që i kemi pritur prej këtyre dy lojtarëve. Por, ata duhet të punojnë për ta arritur formën e duhur”, ka theksuar ai.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).