I ndalohet hyrja për gjashtë muaj në Kosovë, kaloi ilegalisht kufirin shtetasi nga Maqedonia

Dheu i Bardhë – Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Maqedonisë së Veriut, pasi që i njëjti ka kaluar ilegalisht kufirin.

I dyshuari është dërguar në procedurë të shpejtë në gjykatë ku i është shqiptuar masa e depërtimit dhe ndaljes për hyrje në Kosovë për 6 muaj njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).