I konfiskohet vetura me targa të huaja

Gjilan – Në fshatin Muçibabë të dyshuarit mashkull kosovar i është konfiskuar vetura me targa të huaja, pasiqë i njëjti nuk posedonte autorizim si dhe nuk ishte prezent pronari i veturës.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, vetura e konfiskuar është dërguar në Terminalin Doganor “Dheu i Bardhë”, dhe rasti i procedohet njësisë së hetimeve rajonale njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS