I konfiskohet revolja, ka gjuajtur me armë zjarri në ahengun familjar

Gjilan – Në rrugën “Ramiz Cërnica”, në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti gjatë një ahengu familjar ka shtënë në ajër me revole.

Është konfiskuar nga policia revolja me gaz e tipit “EKOL”, kalibër 9mm, me një karikator dhe 12 gëzhoja, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit lirohet, rasti në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).