I konfiskohet pushka e gjuetisë, ishte me afat të skaduar

Gjilan – Policia e Kosovës Njësitet reaguese nga stacioni Policor i Gjilanit në bashkëveprim me njësitin e hetimeve dhe të krim teknikes, kanë identifikuar të dyshuarin shqiptar i cili posedon armën pushkë gjuetie e llojit: “Semi automatic” 12 GA, prodhim i Turqisë. Arma në fjalë ka qenë me afat të skaduar të leje posedimit që nga data 06.05.2012.

Arma sekuestrohet nga ana e policisë, dhe me vendim të prokurorit për krime të rënda lënda procedohet në procedurë të rregullt në Gjykatë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).