I konfiskohet pushka e gjuetisë, i kishte skaduar leja

Gjilan – Në fshatin Verbicë e Zhegovcit, në Gjilan njësia e hetimeve ka realizuar një urdhëresës të lëshuar nga gjykata për kontroll në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit ka gjetur dhe konfiskuar një armë gjahu me leje të skaduar.

Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari dhe pas intervistimit, me urdhër të prokurorit kujdestar i njëjti është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).