I konfiskohet malli i kontrabanduar, ju ofrojë mito zyrtarëve të doganës

Gjilan – Në pikën kufitare “Dheu i Bardhë” gjatë kontrollit në vijën e dytë në kamionin e të dyshuarit mashkull kosovar janë hasur mallra, me vlerë rreth 200 euro për të cilat mallra zyrtarit doganor dhe zyrtarit policor i dyshuari ju kishte ofruar mito, në vlerë 20 euro.

Mallrat dhe paratë në vlerë 20 euro janë sekuestruar nga i dyshuari, pas intervistimit i njëjti me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).