I konfiskohen delet e kontrabanduara

Gjilan – Më 09 tetor 2018, rreth orës 20:30, njësitet hetuese Rajonale dhe njësitet mbështetëse të Policisë së Kosovës gjatë Implementimit të Planit Operativ, gjatë kontrollit në udhëkryqin e Rrugës magjistrale Gjilan – Kamenicë te vendi i quajtur “Dheu i bardhë” kanë ndalur kamionin me targa regjistrimi 06 drejtuar nga vozitësi shqiptar shtetas i Kosovës.

Gjatë kontrollit të dokumenteve dhe ngarkesës në kamion janë gjetur se i dyshuari po transportonte 39 krerë dele. I dyshuari nuk ka pas as një dokument valid për transportimin e kafshëve.

Pasi që dyshohet se kafshët ishin të kontrabanduara, në vendin e ngjarjes janë konfiskuar nga ana e policisë, kamioni bashkë me ngarkesë. Janë thirrur njësitet e AVUKU-t, po ashtu me rastin janë thirrur që të merren njësitet e Vijës së Gjelbër nga Policia e Kosovës njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).