I kishte skaduar leja e pushkës së gjuetisë, policia i konfiskon armën dhe fishekët

Kamenicë – Në fshatin Shipashnicë, të Kamenicës me urdhër kontroll të lëshuar nga Gjykata, është bastisur shtëpia e të dyshuarit mashkull shqiptar me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë e gjuetisë me dy fishekë të kalibrit 12 mm dhe lejen me afat skaduar.

Nuk raportohet për të arrestuar. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).