I dyshuari u kishte kërkuar 8500 euro për të dalur ilegalisht në Zvicër, policia po heton rastin

Gjilan – Policia kufitare tek “Dheu i Bardhë”, ka ndaluar dy viktimat meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtëve nga i dyshuari mashkull u është premtuar se do t’u jap ndihmë që ilegalisht të arrinin në Zvicër.

Sipas viktimave, i dyshuari ka kërkuar 8500 euro, për t’ju ndihmuar. Me vendim të prokurorit, viktimat janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS