I dyshuari me të meta psikike, sulmon gruan me sëpatë

Gjilan – Në fshatin Koretishtë, të Novo Berdës është arrestuar i dyshuari mashkull serb, i cili pas një konflikti verbal ka tentuar ta sulmojë me sëpatë gruan e tij viktimën femër serbe.

I dyshuari është me probleme psikike. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në qendrën e mbajtjes njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).