Hyseni për pushtetin e ri: I lazdruar dhe fëmijëror, s’pranon kritika e as vërejtje

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni, ka thënë se pushteti i ri, në krye me Albin Kurti është fëmijëror dhe i lazdruar.

Hyseni në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se kjo qeveri nuk pranon asnjë kritike apo vërejtje.

Sipas tij, kjo qeveri nuk sheh asgjë të keqe në të bëmat e tyre, por sheh vetëm të këqijat në të bëmat e të tjerëve.

“Në esencë, shpërfaqin probleme reale me të cilat përballet Kosova sot. Nuk kam hezituar që ta kualifikojë si infantilizmi të politikës në Kosovë, këta udhëheqës institucional sot.

Procesi i infantilizmit politik vije si rezultat I arrogancës I një pushteti të lazdruar fëmijëror që nuk pranon asnjë kritikë, nuk pranon asnjë vërejtje e nuk sheh asgjë të keqe në të bëmat e vete, por sheh të këqija vetëm tek të bëmat e tjerëve”, tha Hyseni.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS