UBT

Hyseni: 7 Marsi nderon kontributin e mësuesve patriotë e të shquar shqiptar

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, nëpërmjet një manifestimi, ka uruar mësimdhënësit me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit.

“Kjo ditë nuk është vetëm festë dhe ditë e mësuesit, është festë kombëtare, është festë për nxënës e studentë.

Uji Dea

Kjo festë nderon dhe respekton kontributin e mësuesve patriot e të shquar shqiptar. Përkushtimi dhe sakrificat e mëdha në zhvillimin e arsimit të kombit janë të pamatshme.”, ka thënë Hyseni./rajonipress/