Hysaj mund të transferohet te Roma në janar

Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj mund të bëjë një lëvizje në afatin kalimtar të janarit duke u larguar nga Napolit, shkruan “Zeri.info”.

Për shërbimet e futbollistit shqiptar është e interesuar skuadra nga kryeqyteti italian, AS Roma, raporton portali italian “Calciomercato”.

Kontrata e 26-vjeçarit me Napolin skadon në qershor të vitit të ardhshëm dhe se ende nuk dihet nëse Hysaj do të vazhdojë me napolitanët ose jo.

Në rast se ai vendos të largohet nga “San Paolo”, romakët do të përpiqen ta transferojnë atë në kryeqytet në janar ose të presin deri në skadimin e kontratës së lojtarit dhe ta marrin falas. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).