UBT

Hysaj mund të mbetet të Napoli, klubi italian i gatshëm për t’i ofruar kontratë të re

/ 1 minutë lexim

Elseid Hysaj dhe Napoli mund ta zgjasin bashkëpunimin edhe për disa vite, transmeton Zeri.info.

Deri më tani dihej se mbrojtësi shqiptar do të largohet nga napolitanët, pas përfundimit të këtij sezoni.

Megjithatë, “Il Mattino” shkruan Napoli thuhet se tani është gati për t’i ofruar kontratë të re Hysajt, të cilit kontrata aktuale i skadon më 30 qershor 2020.

Uji Dea

Sipas mediumit italian, mbrojtësi shkodran dhe agjenti i tij janë duke shqyrtuar mundësinë për zgjatje të kontratës.

Kujtojmë se Elseid Hysaj është pjesë e Napolit që nga viti 2015. /Zeri.info