Hysaj afër ribashkimit me Sarrin, pritet të nënshkruajë për katër vite me Lazion

Elseid Hysaj është gati të bashkohet me Maurizio Sarrin pas tre vitesh. Mbrojtësit shkodran i skadon kontrata me Napolin më 30 qershor dhe është i lirë të vendosë vetë për të ardhmen e tij, që duket se do të jetë në kryeqytetin italian.

Mediat raportojnë se Lazio dhe Hysaj kanë arritur marrëveshjen për të firmosur një kontratë 4-vjeçare, nga e cila shkodrani pritet të përfitojë një pagë pak a shumë të
Pak ditë më parë Lazio vendosi t’i besojë pankinën Maurizio Sarrit dhe pikërisht ky i fundit ka këmbëngulur që të afrohet Hysaj, duke qenë se të dy kanë punuar për shumë vite, te Empoli e Napoli.

Ka qenë pikërisht Sarri ai që i besoi dhe lancoi Hysajn në Serinë A, teksa pikërisht nën drejtimin e teknikut italian, mbrojtësi kuqezi ka dhënë më të mirën e tij, ndaj tani bëhen sërish bashkë, këtë herë për të ngritur sa më lart Lazion.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS