Hyland: Kërcënimet ndaj pjesëtarëve të FSK-së, dëmtojnë të gjithë

E ngarkuara si ushtrues detyre e ambasadorit në Ambasadën e SHBA-së në Kosovë, Colleen Hyland, ka thënë se kërcënimet ndaj serbëve të Kosovës dhe pakicave tjera në Forcën e Sigurisë së Kosovës, dëmtojnë të gjithë.

Përmes një postimi në Twitter, Hyland ka thënë se FSK-ja ka qenë model për vendin dhe përpjekjet e tyre për të qenë gjithëpërfshirëse.

“Kërcënimet e vazhdueshme ndaj serbëve të Kosovës dhe pakicave tjera në Forcën e Sigurisë së Kosovës, dëmtojnë të gjithë. FSK-ja ka qenë model për vendin dhe përpjekjet e tyre për të qenë gjithëpërfshirëse duhet festuar dhe përsëritur, e jo të minohet”, ka shkruar ajo. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).