Humb jetën një gjilanas, derisa po shkarkonte struktura të rënda metalike

Gjilan – Të shtunën rreth orës 11:50 nga Qendra emergjente në Gjilan, policia e Kosovës stacioni policor në Gjilan është njoftuar se aty është sjellur një person shqiptar shtetas i Kosovës (1971), pa shenja jete.

Nga hetimet e para mësohet se për kohën sa ishte duke u kryer procesi i shkarkimit të disa strukturave të rënda metalike, me që rast vije deri tek rrëshqitja e ngarkesës dhe viktimës i shkaktohen lëndime si pasoj e të cilave dyshohet se ka ndërruar jetë.

Dy të dyshuar shqiptar shtetas të Kosovës personat përgjegjës të kompanisë që kryente këtë ngarkesë, janë intervistuar nga hetues policor në prani të avokatit mbrojtës.

Dyshohet se ata nuk kishin vepruar në pajtim me dispozitat apo rregullat teknike mbi masat për sigurinë në vendin e punës.

Prokurori Kompetent për Krime të Rënda ka urdhëruar ngritje të kallëzimit penal:”Asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë në vendin e punës” dhe që ata të ndalen në Qendrën e ndalimit për dyzet e tetë (48h) orë.

Hetimet rreth këtij rasti të rêndê janë duke i udhëheq Hetuesit e hetimeve rajonale në koordinim me prokurorin e shtetit njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).