Humb jetën motoçiklisti, përplaset në një automjet të parkuar në trotuar

Gjilan – Më 16 qershor 2019 rreth orës ‪23:40‬, Policia e Kosovës ka pranuar një informatë se ka ndodhur një aksident trafiku, në fshatin Koretin komuna e Kamenicës. Njësitet e trafikut rajonal i janë përgjigjur rastit dhe me urgjencë kanë dal në vend të ngjarjes. Nga hetimet e para mësohet se deri te aksidenti ka ardhur, kur vozitësi i motoçikletës dyshohet nga mos përshtatja e shpejtësisë ka humbë kontrollin ndaj drejtimit të mjetit duke u përplas jashtë rrugës, në një automjet të parkuar në trotuar. Si pasoj e plagëve të marra vozitēsi F.S. (1995) ka ndërruar jete, ndërsa pasagjeri i lënduar rëndë fillimisht është dërguar në Spitalin Rajonal të Gjilanit e ma pastaj në QKUK në Prishtinë.

Policia e Kosovës, njësitet e trafikut rajonal janë duke i udhëheq hetimet lidhur me kêtë vet aksident të rëndë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).