Humb jetën derisa po prente dru në Stanqiq një 47 vjeçar

Gjilan – Ju njoftojmë se sot më 25.08.2022 rreth orës 11:10 kemi pranuar informatën se në fshatin Stanqiq Komunën e Gjilanit në mal, një person i moshës 47 vjeçar, ka qenë duke prerë dru dhe gjatë tërheqjes se drunjëve, traktori është rrokullisur dhe si pasojë viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore. Lidhur me këtë rast janë njoftuar menjëherë patrulla, ndihma e pare dhe njësiti përkatës. Mjeku në vendin e ngjarjes ka mundur vetëm ta konstatoj se personi është pa shenja jete.

Me vendim të prokurorit të shtetit trupi i pa jetë dërgohet në IML në mënyrë që të zbardhen e vërteta e këtij rasti të rëndë që na ka tronditë të gjithëve ka njoftuar Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS