Humb jetën aksidentalisht vitiasi

Gjilan – Me datën 17.05.2020 rreth orës 17:45, policia e Kosovës stacioni policor në Viti kanë pranuar një informatë se personi Shqiptarë shtetas i Kosovës lindur me 1999 për derisa ishte duke drejtuar traktorin e tij rrugës për Vernakollë komuna e Vitisë me qëllim që të shkoj për të marr dru, i njëjti ka pësuar aksident me ç`rast është rrokullisur me traktor jashtë rrugës dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore. Familjar, ekipe mjekësore, dhe zjarrfikësit kanë dalë në vend të ngjarjes për t`i dhënë ndihmë, i njëjti menjëherë është dërguar në shtëpinë e shëndetit në Viti, dhe më pas për emergjencën e Gjilanit, ku gjatë rrugës fatkeqësisht mësohet se i njëjti ka ndërruar jetë si pasoj e plagëve të pësuara në aksident.

Lidhur me këtë rast është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar inicim të rastit “Vdekje Aksidentale“ ndërsa trupi i pajetë me urdhër të prokurorit i lejohet familjarëve për ceremoni mortore dhe rasti mbetet të hetohet njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).