Humanisti Halil Kastrati: Do të ndihmojmë 100 familje në Preshevë gjatë Ramazanit

Humanisti shqiptarë, Halil Kastrati i njohur në opinion me aktivitetet e tij në kuadër të shoqatës “Jetimat e Ballkanit” ka paralajmërur një aksion humanitarë në komunën e Preshevës.

Ai këtë e bëri të ditur përmes një postimi në facebuk gjatë takimit me kryetari e komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, shkruan Titulli.com.

“Me kryetarin Arifi morëm vendim që të bëhet një aksion i madh humanitar në Preshevë ku ditën e fundit të Ramazanit të ndihmohen 100 familje nevojtare në Preshevë ku komuna do ti përzgjedh familjet dhe nga Jetimat e Ballkanit do të jenë ndihma me pako ushqimore”, ka shkruar Kastrati.

Ai është shprehur se ka pasur edhe një takim me disa biznesmen të Kosovës në fushën e blegëtorisë./Titulli.com/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).